Maak een nieuw boekenlijstje

Dit kun je altijd nog aanpassen

Annuleer

Montana

Een ijzersterk, meesterlijk debuut voor de lezers van Jonathan Franzen, David Vann en Cormac McCarthy

Nadat hij Benjamin Pearl, een ondervoede, verwilderde jongen die in de wildernis van Montana woont, probeerde te helpen komt maatschappelijk werker Pete Snow oog in oog te staan met Jeremiah, de ernstig getroebleerde vader van de jongen. Met moed en omzichtigheid weet Pete langzaam het vertrouwen te winnen van deze kluizenaar. Terwijl Petes eigen gezin uit elkaar valt, trekken de activiteiten van Jeremiah de aandacht van de FBI. Pete raakt verzeild in een klopjacht waaruit niemand zonder kleerscheuren tevoorschijn zal komen.

In deze verpletterende en beeldende roman verkent Smith Henderson de complexe vragen die begrippen als vrijheid, genade, achterdocht en anarchie met zich meebrengen. Hij schetst op briljante wijze een beeld van de tegenstrijdigheden die Amerika kenmerken. Montana is een onvergetelijk, voor niets terugdeinzend debuut dat de entree van een groot literair talent markeert.



De pers over Montana

‘Bijna vijfhonderd pagina’s lang onthoudt Henderson de lezer geen enkel detail van het harde leven in Montana. Wie wordt er vrolijk van zoveel ellende? Toch lees je door. Wat het verhaal zo aangrijpend maakt, is hoe het contrast tussen Pete en de mensen die hij probeert te helpen, gaandeweg vervaagt. De taak van de lezer is niet te veroordelen, maar mede-leven te tonen.’ **** NRC Handelsblad

‘Een boek dat klinkt als een lied van Tom Waits.’ The Guardian

‘Geen enkele debuutroman is zo overtuigend en beeldend geschreven als Montana.The New York Times

19,99Vriendenprijs
24,99 Normale prijs
We geven korting vanaf je 4e boek in 12 maanden. Zonder gedoe. Lees meer.
24,99 Normale prijs
19,99 Vanaf je 4e boek
We geven korting vanaf je 4e boek in 12 maanden. Zonder gedoe. Lees meer.

Op werkdagen voor 23:00 uur besteld, volgende dag in huis

Lees een stuk uit

Beoordeling lezers

  • 0 sterren

Wat vond jij van dit boek?

Hoeveel sterren geef je?

Geef je uitgebreide beoordeling en maak kans op een cadeaukaart ter waarde van €50.

  1. Geef je mening in je eigen woorden, dat is veel leuker om te lezen.
  2. Prijzen kun je beter niet noemen. Die veranderen nog wel eens.
  3. Noem geen persoonlijke informatie over jezelf of anderen, je beoordeling is door iedereen te zien.
  4. Links naar andere leestips? Ja graag! Informatie over andere bedrijven of websites, nee dankje.
  5. Tot slot: blijf netjes, want ongepaste taal kunnen we natuurlijk niet plaatsen.
 

Voorbeeld beoordeling:

Nog even geduld, je beoordeling komt meestal binnen een dag online!

Vergelijkbaar

Meer van deze auteur
  • Auteur(s) : Smith Henderson
  • Uitgeverij : J.M. Meulenhoff
  • Vertaler(s) : Dirk-Jan Arensman
  • ISBN : 9789029091701
  • Taal : Nederlands
  • Uitvoering : Paperback
  • Aantal pagina's : 456
  • Verschijningsdatum : 21-02-2017
  • Tags : 20170221
  • Afmetingen : 231 x 150 x 42 mm.
  • Gewicht : 767 gr.